KADRA

 

Dyrygent

lossAndrea Loss – ukończył Konserwatorium w Udine (klarnet) i studiował dyrygenturę u Jana Cober (NL), Ronald Johnson (USA), Felix Hauswirth (CH), Izaak Karabtchevsky (BR), Diego Dini Ciacci (I) a także instrumentacjię, harmonię, kompozycję i śpiew.Dyrygował orkiestrami dętymi we Włoszech, w Europie i USA.

Jest głównym dyrygentem „Orchestra di fiati Rosmini ” (I), Orkiestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I), Orchestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I) , Banda cittadina Peschiera del Garda (I), Corpo bandistico di Lizzana (I) Jest dyrektorem artystycznym ISEB (Wind Band European Institute).

 

 


Pedagodzy prowadzący warsztaty:

 

 Andrea Loss – klarnet

 

 

 

foto Luca Neccia

Luca Neccia

Obój, fagot. Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.

Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.

W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).

Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 

 

 

 

 

TomasT.Witekz Witek

Trąbka. Ukończył Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina w Warszawie 1993-1995 wydzial instrumentalny-klasa trąbki oraz AMFC w Warszawie /1995-1998  klasa trąbki.

Pracuje w Opera i Filharmonia Podlaska od roku 1995 na stanowisku I-ego trębacza. Od roku 1996 nauczyciel trąbki w Zespole Szkół Muzycznych im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku .W roku 2005 założyciel i prowadzący Big-Band ZSM w Białymstoku.Od 2006 wykładowca na temat zespołów kameralnych Big-Band na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina filia w Białymstoku, W roku 2007 trębacz show-band na statku Insignia-Oceania Cruises.

Ma na swoim koncie koncerty i udział w różnych projektach muzyczno-estradowych / Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Francja, Litwa, Łotwa, Rosja , Chiny, Egipt, Brazylia, Argentyna…/

tel.  606 119 927

tomaszwitek@interia.pl

 

 

 

Magda NowickaMagdalena Nowicka

Flet. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina Filię w Białymstoku w klasie fletu prof. Krystyny Gołaszewskiej oraz zarządzanie oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym z 25-letnim stażem, od 2007 roku pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów dętych. Od lat pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Ostrołęce, Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 2 oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym oraz zdobywają stypendia artystyczne. Stale doskonali swoje umiejętności i podnosi kwalifikacje pod okiem wybitnych polskich oraz światowej klasy flecistów oraz specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki.

 

 

 

 

 

Ewa Sajko perkusja

Ewa Sajko – w 2017 roku, z tytułem magistra, ukończyła Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku na wydziale instrumentalno – pedagogicznym. Od września 2018 roku jest nauczycielem perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku. Bierze udział w licznych projektach i koncertach organizowanych przez Operę i filharmonię podlaską. Swoją  muzyczną pasją dzieli się z uczniami prowadząc lekcje muzyki w SSP w Supraślu.

 

 

 

 Michał Kalinowski

Saksofon, Saksofonista, aktor scen muzycznych. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, Państwowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie oraz Państwowego Studium Wokalno- Aktorskiego w Białymstoku. Grał w zespołach prowadzonych przez : Zbigniewa Namysłowskiego (Namysłowski Super Band), Ryszarda Borowskiego ( Big Band Akwarium). Zarejestrował partię saksofonu na kilku płytach m.in. „The Funk to Change”- KEN LEE , „Ocaliłeś Mnie”- Schola Adonai. Laureat festiwali tanecznych Młode Formy w Mrągowie oraz Połczyńskiego Festiwalu Tańca. Wykreował role aktorskie m.in. musicalach : „Prześliczna Wiolonczelistka” reż. Jakub Wocial, „Arka Noemi” reż. Robert Drobniuch.

Prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J.S. Bacha w Grajewie. Od 2022 r. pracuje również w Samorządowej Szkole Muzycznej w Sokółce.

W 2021 r. wystąpił jako jako solista z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, obecnie współpracuje z Operą jako saksofonista w spektaklu „Broadway Dance Club”

Uczestnik międzynarodowych i krajowych warsztatów prowadzonych m.in. przez Jerry Bergonzi, Bob Reynolds (Snarky Puppy), Greg Osby, Alex Terrier, Ari Roland, Bronisław Suchanek, Łukasz Ojdana. Jego główne zainteresowania muzyczne to : jazz, fusion, funk, soul, r’n’b, latin jazz oraz współczesna klasyczna muzyka saksofonowa.

 

 

 

Piotr Kania1

Piotr Kania

PUZON, TUBA, EUPHONIUM, SAXHORN. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu   Muzycznego Fryderyka Chopina w  klasie puzonu prof. Juliusza Pietrachowicza.
Występuje jako muzyk orkiestrowy i   kameralista. Jest puzonistą  w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, z  którą nagrał wiele płyt oraz odbył liczne   podróże artystyczne po Europie i  USA. Od ponad 20 lat zajmuje się również pedagogiką muzyczną. Prowadzi klasę puzonu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Był dyrygentem orkiestry dętej Zespołu Szkół Zawodowych PKP im. inż.   Ernesta Malinowskiego w Białymstoku, prowadził sekcję puzonów i tuby w Orkiestrze dętej Zespołu Szkół   Mechanicznych w Białymstoku i w Miejskiej Orkiestrze Dętej Miasta Białystok.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z  młodzieżą także na wakacyjnych kursach muzycznych

 

 

 

 

 

 

 

ewa pawłowska1Ewa Pawłowska.

Wioloczela. Kontrabas.Fagot.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie ( dyplom z wyróżnieniem w 2007 roku w klasie ad. Adama Klocka)

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu oraz Międzynarodowego Konkursu im. Leosa Janacka w Brnie ( w kategorii kwartetów smyczkowych).
Warsztat orkiestrowy doskonaliła m. in. podczas kursów i tras koncertowych z Young Musicians International Symphony Orchestra ( obecnie pod nazwą ESYO), które prowadził Igor Coretti- Kuret.
Obecnie realizuje swoją pasję muzyczną ucząc w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz grając w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 

 

 

 

 

photo artur nowicki

 Artur Nowicki

Waltornia. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z  wieloletnim stażem pracy pedagogicznej. Prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Stale podnosi swoje  kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach organizowanych na terenie kraju i zagranicą.  Współorganizator i organizator licznych seminariów (fletowe, obojowe, fagotowe, trąbkowe, waltorniowe, perkusyjne…). Kierownik sekcji  instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusji. Waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Z orkiestrą OiFP koncertował w większości krajów europejskich i Chinach.