Mario Marzi: Akademia naz. di Santa Cecilia, Arena di Verona, Teatro Comunale di Firenze, Teatro alla Fenice di Venezia, Orchestra della Svizzera Italiana i Orkiestra Symfoniczna Caracas.

Od dwudziestu lat współpracuje z Teatro alla Scala i Filarmonica della Scala pod batutą czołowych dziś dyrygentów: R. Mutiego, C. M. Giuliniego, G. Prètre, L. Maazela, L. Berio, S. Bychkowa, G. Sinopoli, W. Sawallisch, M. W. Chung, G. Dudamel, C. Abbado, R. Chailly i D. Harding.

Występował na znanych festiwalach krajowych i międzynarodowych, takich jak Biennale di Venezia, Settembre Musica, La Scala di Milano, Accademia Filarmonica di Roma czy Ravenna Festival. Inne koncerty odbyły się w Salzburgu, Atenach, Madrycie, Sankt Petersburgu i Meksyku, a także w prestiżowych salach i teatrach, takich jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Suntory Hall w Tokio, Gewandhaus w Lipsku, Musikverein w Wiedniu, Schauspielhaus w Berlinie, Lacma Museum w Los Angeles, Wielki Teatr Narodowy Chin-Pekin, Parlament Europejski w Brukseli, Ciajkovskij Hall w Moskwie i Liceu w Barcelonie itp.

Marzi uczy gry na saksofonie w konserwatorium G. Verdiego w Mediolanie, prowadzi kursy podyplomowe i kursy mistrzowskie w Porto, Amsterdamie, Lizbonie, Frankfurcie, Pekinie, Wiedniu, Londynie, Waszyngtonie, Sydney, Denver i Caracas w ramach projektu Abreu (El Sistema) .

Członek jury głównego konkursu na saksofon, m.in. w Dinant w 2010 roku, odpowiada za Włochy Wydawnictwa Gerry’ego Mulligana. Jest także autorem kilku partytur edukacyjnych dla Carisch. Jego książka Il Saxofono, Zecchini Editore została opublikowana w październiku 2009 roku.

Sky Classica poświęciła mu odcinek programu muzycznego Notevoli.