III MIĘDZYNARODOWE ZIMOWE WARSZTATY ORKIESTROWE

WOW 2017

Po raz trzeci w Białymstoku w dniach 7-14 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego odbędą się Zimowe Warsztaty Orkiestrowe „WOW” – Winter Orchestra Workshop. Współorganizatorem warsztatów jest Zespół Szkół Muzycznych i Stowarzyszenie Pro Musica.

Zimowe warsztaty orkiestrowe mają na celu stworzenie estradowej orkiestry dętej oraz popularyzację gry na instrumentach dętych i perkusyjnych w środowisku Białegostoku i województwa podlaskiego.

Dyrygent: Andrea Loss (Włochy).

Próby sekcyjne jak co roku poprowadzą wykwalifikowani podlascy muzycy – pedagodzy ZSM i muzycy OiFP.

 

Lista uczestników WOW 2017

 

Instrumenty w orkiestrze:

klarnety, saksofony, flety, oboje, rożek angielski, fagoty;

trąbki, kornety, puzony, waltornie, sakshorny, tuby, eufonium;

wiolonczele, kontrabasy;

instrumenty perkusyjne;

harfa, fortepian, organy.

 

Repertuar:

1. Saverio Mercadante – Omaggio a Bellini

2. Luciano Feliciani – Old Folk Songs from Iceland

3. Lloyd Webber – Upiór w operze

4. Franco Cesarini – Variations on a French Folk Song

5. Bond… James Bond

6. Arturo Márquez – Danzón nr 2

7. Hardy Mertens – Take a Walk

 

 

Do pobrania:

Regulamin WOW 2017

WSTĘPNY HARMONOGRAM WOW 2017

Plakat (PDF)

 

 

wow2017pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTONAT MEDIALNY

RadioBiałystok

logo kurier

 

 

 Sponsorzy

 

AC_logo_r_C9 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronaty i współpraca

 bart meble logormfClassic

 

 

 

 herb_burmistrz_dabrowa 1logo mg of dabrowaherb_starosta 1

 

OPERA_i_FILHARMONIA_PODLASKA_szarfa

 

 

 

 

 

 

 

 

logo babkaDrukowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadra:

Dyrygent

 

lossAndrea Loss – ukończył Konserwatorium w Udine (klarnet) i studiował dyrygenturę u Jana Cober (NL), Ronald Johnson (USA), Felix Hauswirth (CH), Izaak Karabtchevsky (BR), Diego Dini Ciacci (I) a także instrumentacjię, harmonię, kompozycję i śpiew.Dyrygował orkiestrami dętymi we Włoszech, w Europie i USA.

Jest głównym dyrygentem „Orchestra di fiati Rosmini ” (I), Orkiestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I), Orchestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I) , Banda cittadina Peschiera del Garda (I), Corpo bandistico di Lizzana (I) i jest nauczycielem i dyrektor artystyczny ISEB (Wind Band European Institute).

 

 


Pedagodzy prowadzący warsztaty:

 

 

 

Wojciech Dunaj Wojciech Dunaj

 Klarnet. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w  klasie klarnetu prof. Beniamina Przeździęka. Stopień doktora uzyskał w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we  Wrocławiu. Jest laureatem XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów we Włoszakowicach.

 Występuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Jest klarnecistą  w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, z  którą nagrał wiele płyt oraz odbył liczne podróże artystyczne po Europie i Azji.  Szczególnie ceni sobie współpracę z  Kevinem Kennerem, z którym wykonywał muzykę kameralną kompozytorów romantycznych. W swojej działalności  wykracza również poza estradę muzyczną. Przez kilka lat współpracował z Teatrem „Wierszalin”, z którym występował  na deskach wielu teatrów w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, USA, Kanada).

 Od ponad 20 lat zajmuje się również pedagogiką muzyczną. Jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina  oraz prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z  młodzieżą także na wakacyjnych kursach muzycznych.

 

 

 

 

TomasT.Witekz Witek

Trąbka. Ukończył Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina w Warszawie 1993-1995 wydzial instrumentalny-klasa trąbki oraz AMFC w Warszawie Filia w Białymstoku /1995-1998 wydział instrumentalno-pedagogiczny, klasa trąbki.

Pracuje w Opera i Filharmonia Podlaska od roku 1995 na stanowisku I-ego trębacza. Od roku 1996 nauczyciel trąbki w Zespole Szkół Muzycznych im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku .W roku 2005 założyciel i prowadzący Big-Band ZSM w Białymstoku.Od 2006 wykładowca na temat zespołów kameralnych Big-Band na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina filia w Białymstoku, W roku 2007 trębacz show-band na statku Insignia-Oceania Cruises.

Ma na swoim koncie koncerty i udział w różnych projektach muzyczno-estradowych / Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Francja, Litwa, Łotwa, Rosja , Chiny, Egipt, Brazylia, Argentyna…/

tel.  606 119 927

tomaszwitek@interia.pl

 

 

 

 

                                                   Misiukiewicz Paweł 

pawel misiukiewicz

Trąbka. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku w klasie trąbki Bogdana Chorosińskiego, kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Warszawie Filia w Białymstoku w klasie trąbki profesora Mariusza Niepiekło. W roku 2003 uzyskał dyplom o specjalności: muzyk instrumentalista – trąbka.

Paweł Misiukiewicz od 2001 roku współpracuje z Filharmonią w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie oraz z Orchestra della Svizzera Italiana (Lugano,Szwajcaria) grając z w/w orkiestrami. Ma w swoim repertuarze zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową jak i folklorystyczną.

 

 

 

 

 

 

Anna BiegańskaAnna Bieganska

 Flet. Absolwentka białostockich szkół muzycznych. Ukończyła Filię Warszawskiej Akademii Muzycznej w Białymstoku w klasie fletu st. wykł. Hanny Tawrel-Szablewskiej. Uczestniczyła w licznych wykładach i seminariach prowadzonych przez E. Gajewską, J. Mrozika, B. Goldberga, J. Balinta, P. Bernolda, F.Karimi Djafar Zadeh, A. Igras, G. McLearnon. Od 1981r. jest nauczycielem klasy fletu w PSM II st. i OSM II st. w Białymstoku. Wychowała wielu laureatów festiwali oraz przesłuchań i ogólnopolskich konkursów dla uczniów klas instrumentów dętych drewnianych. W latach 1982-2006 pracowała jako flecistka / I głos/ w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, z którą koncertowała w Polsce, Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, na Litwie i w USA oraz dokonywała nagrań płytowych. Nagrywała audycje dla białostockiej rozgłośni Polskiego Radia. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego organizowaną przez Biuro Koncertowe Opery i Filharmonii Podlaskiej i Arte-Muza. Obecnie współpracuje z Podlaską Orkiestrą Salonową i z zespołem kameralnym Trio Aclassico.

 

 

 

 

 

 

 

 

foto Luca  Neccia

Luca Neccia

Obój. Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.

Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.

W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).

Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

Magda Pogorzelska

Magdalena Pogorzelska

Obój. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku w klasie oboju Sylwestra Soboli. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Stanisława Malikowskiego, Jerzego Kotyczkę, Tomasz Miczkę.

W latach 2005-2014 pracowała na stanowisku I oboju w Filharmonii Kameralnej w Łomży współpracując z wieloma znakomitymi dyrygentami, m.in. Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Józef Wiłkomirski, Krzysztof Urbański.  W swoim dorobku ma też współpracę z rożnymi instytucjami artystycznymi takimi jak Opera i Filharmonia Podlaska, South Florida Symphony, Teatr Dramatyczny w Białymstoku i wiele innych.

Od 2005 prowadzi klasę oboju w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, jej uczniowie mają na koncie nagrody zdobyte na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

 

 

 

                                          

 

109434_magdalena_kania (1)

Magdalena Kania

Fagot. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa prof. Z. Tlatlika).

Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. F. Essmanna, M. Barańskiego, T. Miczki, W. Orawca.

W latach 1997-2004 była pierwszą fagocistką Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Obecnie zajmuje stanowisko pierwszej fagocistki Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

oraz jest nauczycielem nauki gry na fagocie w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 

Zdjęcie zamaryka

 Łukasz Zamaryka

Perkusja.W 2007 roku ukończył studia w Katedrze Perkusji Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego, prof. Edwarda Iwickiego i prof. Jacka Woty. Umiejętności swoje doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy muzyków m. in. Johna Becka, Katarzynę Myćkę, Davida Friedmana. Już w trakcie studiów współpracował z Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Koncertował m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Kuwejcie, Rosji, Niemczech. Od roku 2008 jest perkusistą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz nauczycielem w klasie perkusji Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

                                             

 

Ewelina GóraEwelina Młynek

Perkusja. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie perkusji Bogdana Lauksa. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie perkusji Henryka Mikołajczyka. Swoją edukację muzyczną kontynuowała w Conservatoire de Strasbourg we Francji pod okiem Emmanuela Sejourne. Współpracowała m. in. z Pan-European Philharmonia, Filharmonią Narodową, Operą i Filharmonią Podlaską, Suwalską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Siedlce, zespołem muzyki dawnej „Diletto”.Uczestniczyła w licznych warsztatach perkusyjnych prowadzonych przez takich perkusistów jak m.in. David Friedmann, T. Adam Blackstock, Victor Mendoza, Rainer Seegers, Franz Schindlbeck, Denis Riedinger, Stephan Fougeroux.Obecnie nauczyciel gry na perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 Adam Krzyczkowski Adam Krzyczkowski zdjęcie

 Perkusja. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia wyższe ukończył w  2008 roku na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w klasie st. wykł. Henryka Mikołajczyka. Od roku 2003  współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską na stanowisku: perkusista tutti, a od 2008 jest jej pracownikiem.  Od 2012 nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego  Paderewskiego w Białymstoku. Bierze czynny udział w projektach rozrywkowych i symfonicznych.

 

 

 

 

ewa perkusja

 Ewa Wasilewska-Sawicka 

 Perkusja. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w  klasie perkusji Henryka Mikołajczyka. W 2000 r. utworzyła klasę perkusji w PSM I  st. w Ełku, a od 2005r. jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku,  a uczniowie mają na koncie liczne nagrody zdobyte na przesłuchaniach i  konkursach perkusyjnych . Współpracowała min.  z Operą i Filharmonią  Białostocką, Akademią Teatralną oraz sceną muzyki rozrywkowej jako muzyk  sesyjny. Od wielu lat bierze udział w warsztatach perkusyjnych min. gry na  congach, cajonie oraz klasycznych instrumentach perkusyjnych. Jest  zafascynowana muzyką hiszpańską i kubańską, której wpływy słychać w nagraniach własnego zespołu.

 

 

 

 

 

 

Sławek BielskiSławomir Bielski

 Saksofon. Ukończone studia magisterskie klarnetowe na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie filia w Białymstoku.

Studia saksofonowe  i podyplomowe ukończył w klasie saksofonu dr. Dariusza Samóla w Akademii Muzycznej im. I. J.  Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał nauki u Wildy Zumwalda i Patricka Meighana. Uczestniczył w szeregu kursów metodycznych i  mistrzowskich prowadzonych przez Eda Bogarda, Jean Marie Londeix , Josepha Wytko, Claude Delangle. Koncertował w Rosji i  Chorwacji, a także w ramach kolejnych edycji saksofonowych Pomorskiego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Nowej Soli,  Korzuchowie. Od roku 1992 prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

photo artur nowicki

 Artur Nowicki

 Waltornia. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z  wieloletnim stażem pracy pedagogicznej. Prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Stale podnosi swoje  kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach organizowanych na terenie kraju i zagranicą.  Współorganizator i organizator licznych seminariów (fletowe, obojowe, fagotowe, trąbkowe, waltorniowe, perkusyjne…). Kierownik sekcji  instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusji. Waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Z orkiestrą OiFP koncertował w większości krajów europejskich i Chinach.

 

 

 

Tomasz Czekała

 Tomasz Czekała. 

Waltornia. Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Mieczysława Korcza ukończył w roku 1991. Obecnie pracuje jako pierwszy waltornista w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, z którą wielokrotnie koncertował jako solista, a także dokonał wielu nagrań płytowych. W roku 1987 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Szkół Średnich w Koszalinie. Od wielu lat wraz z kwintetem dętym „Senza Battuta” koncertował na polskich scenach i dokonał nagrań radiowych, a w roku 2001 wydał płytę CD. Tomasz Czekała od lat współpracuje z wieloma zespołami orkiestrowymi ( National India Symfonic Orchestra,  Filharonia Śląska, Filharmonia Lubelska, Filharmonia Olsztyńska, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Orkiestra Radiowa i wiele innych) zarówno symfonicznymi jak i kameralnymi, z którymi występował na scenach krajowych i zagranicznych, a także dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Od 1992 r. prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku.

 

 

 

 

Ewa Łoś  Ewa Łoś.

Wiolonczela. Ukończyła studia muzyczne na AMFC w Warszawie Filia w Białymstoku w 1983 r. w klasie prof. Andrzeja Zielińskiego.  Dokształcała się na letnich kursach w Salzburgu u Prof. Daniela Szafrana.

Od 35 lat jest wiolonczelistką w orkiestrze Filharmonii Białostockiej obecnie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od 32 lat uczy w ZSM w  Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

Ryszard WolickiRyszard Wolicki

Kontrabas. Pierwszy kontrabasista Opery i Filharmonii Podlaskiej, od 1986 roku pełni funkcję kierownika grupy kontrabasów. Od 30 lat jest również zatrudniony w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, obecnie  na stanowisku nauczyciela dyplomowanego. W tym okresie uczniowie pracujący pod jego kierunkiem wielokrotnie odnosili sukcesy i zostawali laureatami ogólnopolskich i makroregionalnych konkursów i przesłuchań kontrabasowych, zajmując czołowe miejsca. Przez wiele lat pracował także  jako wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku prowadząc klasę kontrabasu a także zajęcia ze studiów orkiestrowych i kameralistyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojciech Rolek tuba Tuba, Puzon, Euphonium, Saxhorn.

Wojciech Rolek. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie tuby Jakuba Urbańczyka. W ramach programu Sokrates – Erasmus odbył semestr w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt am Main w klasie Siegfrieda Junga. Został laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”. Od 2007 roku jest tubistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest nauczycielem w klasie tuby i sakshornu w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Od 2013 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku, ucząc w klasie tuby oraz prowadząc zespoły kameralne.

 

 

Aldona Poczwardowska Harfa

Aldona Poczwardowska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dokształcała się na licznych kursach harfowych.

Już w trakcie studiów została pierwszą harfistką Filharmonii Poznańskiej, a od 1999r. pracuje na stanowisku pierwszej harfistki w Orkiestrze Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Współpracuje z większością polskich orkiestr filharmonicznych i operowych oraz z Narodową Filharmonią Litwy.

Występuje jako solistka i kameralistka.

Od 2000r. prowadzi klasę harfy i muzyki kameralnej w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 

Fortepian – Leszek Kot

Pianista, kameralista i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Stefańskiego i klasie muzyki kameralnej prof. Barbary Halskiej. Podczas nauki pobierał również lekcje u prof. Jerzego Żurawlewa i Kajetana Mochtaka. Uczestniczył w Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Zurychu prowadzonym przez Rudolpha Buchbindera. Występował w kraju i zagranicą, m.in. w Finlandii, Niemczech, na Białorusi, w Słowacji i w Szwajcarii. Nagrywał dla Polskiego Radia. Od 18 lat jest członkiem białostockiego zespołu kameralnego Ars Iuvenum założonego i kierowanego przez I klarnecistę Filharmonii Białostockiej – Grzegorza Puchalskiego. Jako kameralista występował m.in. z Andrzejem Hiolskim, Romanem Węgrzynem, Zbigniewem Koźlikiem. Towarzyszył również solistom w krajowych i międzynarodowych konkursach instrumentalistów.

Jako solista grał z orkiestrami pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego, Bogusława Kręgielewskiego i Wojciecha Szalińskiego. Od roku 1980 pracuje w Filii AMFC w Białymstoku kolejno jako asystent i adiunkt w klasach fortepianu prof. Juliusza Borzyma i prof. Witalisa Raczkiewicza. Od 1977 roku jest także pedagogiem w szkolnictwie średnim w Warszawie, a od 1986 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku, w którym prowadzi klasy fortepianu i muzyki kameralnej. Wykształcił liczne grono absolwentów pracujących jako kameraliści, akompaniatorzy i pedagodzy w kraju i zagranicą. Interesuje się współczesnymi nurtami w interpretacji wiążących odtwórstwo muzyczne z wiedzą naukową na temat dawnych praktyk wykonawczych. W kwietniu 2004 roku w wyniku przewodu przeprowadzonego przez Radę Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Akademii im. F. Chopina w Warszawie otrzymał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej.

Zdjęcie kotowiczOrgany-  Józef Kotowicz
Białostocki organista i pedagog. Wykłada w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku w zakresie gry na organach i improwizacji organowej. Jako doktor habilitowany jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym F.Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku.
Bierze udział w licznych krajowych festiwalach organowych, a także za granicą: wielokrotnie występował na prestiżowych festiwalach organowych w Szwecji, Danii, Finlandii,Norwegii Słowacji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Litwie, Białorusi. Czterokrotnie odbył tornee koncertowe w USA.
Pełnie funkcję Prezesa Białostockiego Stowarzyszenia Musica Sacra oraz Kierownika artystycznego Katedralnych Koncertów Organowych.