Międzynarodowy Letni Obóz Orkiestrowy w Supraślu „Muzyczne Lato Supraśl”

22 – 27 sierpień 2015 /17th – 22nd August 2015

dyrygent / conductor: Martynas Staskus

Stowarzyszenie i Fundacja Pro Musica zaprasza do Supraśla, urokliwego, spokojnego miasta uzdrowiskowego otoczonego Puszczą Knyszyńską. Panują tu doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, turystyki oraz organizacji letnich obozów orkiestrowych.  Tutaj młodzi muzycy będą szkolić się pod okiem znanych profesorów z różnych muzycznych instytucji w Polsce i Europie. Uczniowie będą uczestniczyć zarówno w zespołach kameralnych jak i w orkiestrze.

 

Obóz Młodzieżowej OrkiestrySymfonicznej  obejmuje:
– 6 dni indywidualnej pracy na profesjonalnym poziomie w sekcjach i próbach orkiestrowych z repertuarem kameralnym i orkiestrowym, połączone z aktywnym wypoczynkiem nad rzeką Supraśl
– 2 koncerty kameralne w których wezmą udział uczestnicy z poszczególnych sekcji
– 2 koncerty finałowe z udziałem całej orkiestry dętej.
Młodzi muzycy będą intensywnie szkolić się w sekcjach pod okiem najlepszych profesorów z polski i zagranicy po 4 godziny dziennie a próby orkiestrowe i koncerty finałowe poprowadzi dyrygent o międzynarodowej sławie Martynas Staskus

Wiek uczestników od 9-14 lat . Poziom trudności : łatwy 2-3(w skali od 1-6 ) .

Repertuar obejmie perełki muzyki klasycznej jak i nowe aranżacje na orkiestrę symfoniczną łącznie z hitami filmowymi dopasowane do możliwości uczestników

J. Fucik: Triglav
A. Dvorak: Slovanian dance No. 8
G. Holst: Jupiter, iz Suite Planeti
A. Menken: Beauty and the beast
K.Bedelt: Pirates of the Carribean
E. Greag Peer Gynt: In the hall of the mountain king 
J. Straus: Polka pizzicato.

Instrumenty w orkiestrze: wiolonczela , kontrabas, altówka, skrzypce, flet, obój , fagot, klarnet , waltornia, saksofon, trąbka , puzon,  tuba , perkusja różne instrumenty.

Koszt (nie obejmuje noclegów i wyżywienia): 650 PLN

UWAGA WYDŁUŻAMY REJESTRACJĘ DO 9 CZERWCA

Pierwsza rata 300 PLN płatna do 15 CZERWCA 2015 r. 

Płatności po dokonaniu rejestracji i potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez PayPal- link poniżej lub bezpośrednio na konto fundacji:

Białostocka Fundacja Pro Musica

ul. Korzeniowskiego 19

15-519 Białystok

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Oddział w Białymstoku

ul Mazowiecka 48

15-302 Białystok

BIC (SWIFT): GOPZPLPW

IBAN (Nr konta) PL59203000451110000004066350 ( w tytule imię i nazwisko uczestnika, która orkiestra)

Lub PayPal:


Pozostałość w dniu rejestracji na obozie.

Profesorowie : Dyrygent : Martynas Staskus,skrzypce/altówka Andrzej Jabłoński, wiolonczela/kontrabas Wojciech Kopijkowski, flet Magdalena Jakubowska Puchalska, klarnet Krzysztof Zbijowski, obój/fagot Luca Neccia, saksofon Sławomir Bielski, trąbka/eufonium Paweł Wróblewski, puzon/tuba/waltornia Marius Balcytis,perkusja Łukasz Zamaryka.

KONIEC REJESTRACJI/DEADLINE 9 CZERWIEC 2015.

Kontakt:

email: kontakt@promusica.org.pl  , tel +48603188108

 

Noclegi : 5 x nocleg =150 PLN w pensjonatach w Supraślu połączone ze stałą opieką nauczycieli i wychowawców.

Pensjonaty osobno dla pań i panów: ” Pod Brzózkami” , ” Stokrotka ” , ” U Anny” , ” Sowa” , „Domex” , „Maja”

Wyżywienie : 6 x 30= 180PLN  pełne całodzienne wyżywienie śniadanie obiad kolacja (ostatniego dnia śniadanie i obiad) w restauracji „Incognito” w Supraślu

Można zrezygnować z noclegów lub wyżywienia i zorganizować we własnym zakresie.

Polecamy: Hotel Supraśl

Hotel Supraśl oferuje dla uczestników i ich rodzin 20%  zniżki:

pokój 1 os ze śniadaniem : 150 PLN

pokój 2 os. ze śniadaniem : 180 PLN

pokój 3 os. ze śniadaniem ; 240 PLN

Nasza kadra:

Dyrygent


Martynas Staskus Martynas Staškus
Absolwent Litewskiej Akademii Muzycznej w roku 1995. W tym samym roku został zatrudniony w Lithuanian National Opera and Ballet Theatre. W latach 1997-1998 pełnił funkcję pierwszego dyrygenta LNOBT. Od 2004 roku jest dyrygentem National M. K. Čiurlionis Art School Symphony Orchestra  i głównym dyrygentem Lithuanian Musik Academy Symphony Orchestra
Laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów chórów we Wroclawiu, Arezzo, Tour, Miltenbergu i Wilnie.
Jego dorobek koncertowe obejmuje program z Lithuanian State Symphony Orchestra, Lithuanian National Symphony Orchestra, Lithuanian Chamber Orchestra, Kremerata Baltica, Ankara Opera Symphony Orchestra, St.Petersburg Music Academy Opera Orchestra, Trieste Teatro Lirico di Verdi Orchestra i inne.Występy gościnne zaprowadziły go do Holandii, Niemiec, Włoch, Estonii, Francji, Danii, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Szwecji, Norwegii, Polski…


Pedagodzy prowadzący warsztaty

 

 a jablonski Andrzej Jabłoński

 Skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Franciszka Bartosiaka, prowadzi klasę skrzypiec i kameralistyki Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku. Od 2012 roku kierownik sekcji skrzypiec  PSM I stopnia. Wychowawca laureatów konkursów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych ( m.in. Wilno, Warszawa , Legnica , Toruń , Elbląg , Olsztyn ). Jako muzyk orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej , prymariusz Kwartetu Podlaskiego oraz solista brał udział w koncertach w kraju i za granicą ( m.in. USA , Norwegia, Szwecja , Litwa, Rosja , Białoruś ) .

 

                                               

 

 

 

 

 

w kopijkowski

Wojciech Kopijkowski

Wiolonczela. W Operze i Filharmonii Podlaskiej (dawniej w Filharmonii Białostockiej) zatrudniony od 1981 roku. Wraz z zespołem odbył szereg tournee po Europie – Włochy, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Szwecja, Norwegia, Rosja, Białoruś, Ukraina. W 1995 koncerty w USA w m.in w Nowym Jorku w Carnegie Hall. W 2004 koncerty w Chinach.

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie Filia w Białymstoku w klasie prof. Andrzeja Zielińskiego
Nauczyciel akademicki na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku od 1993 roku.
Nauczyciel wiolonczeli w PSM I i II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku od 1986 roku. Jest nauczycielem wielu laureatów przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej i konkursów we Wrocławiu, Ełku, Poznaniu.
Członek jury na różnych konkursach i przesłuchaniach.
Wiolonczelista i kierownik Kwartetu Podlaskiego od 1988 roku koncerty w Polsce, w Austrii. Nagrania płyt m.in „Urszula akustycznie”, Mirosław Czyżykiewicz – „Ave”, muzyka teatralna.

 

 

 


Krzysztof Zbijowski

 Krzysztof Zbijowski

 Klarnet.Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Prof. Henryka Kierskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod  kierunkiem Prof. Guy Deplusa, wykładowcy Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris. Jest  laureatem I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Koszalinie oraz I miejsca w  Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. Od 1992 jest solistą Polskiej Filharmonii Kameralnej w  Sopocie. W 1995 został pierwszym klarnecistą Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Jako solista i  kameralista występuje w kraju i zagranicą. Koncertuje z towarzyszeniem wielu polskich orkiestr. W jego repertuarze znajdują  się kompozycje Mozarta, Webera, Rossiniego, Debussy`ego, Straussa, Kurpińskiego, Pendereckiego, Lutosławskiego.  Występuje z wieloma znakomitymi muzykami, są wśród nich : Agnieszka Duczmal, Marc Minkowski, Lorin Mazel, Grzegorz  Nowak, Krzysztof Penderecki, Wojciech Rajski, Tadeusz Wojciechowski, Krystian Zimerman. Artysta dokonał wielu nagrań m.  in. z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej zarejestrował Preludia Taneczne Lutosławskiego w wersji na klarnet i orkiestrę kameralną, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” nagrał Concerto per clarinetto e archi Sielickiego, z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej dokonał pierwszego w historii polskiej fonografii nagrania płytowego Premiére Rhapsodie Debussy’ego.

 

foto Luca  Neccia

Luca Neccia

Obój. Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.

Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.

W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).

Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 

 

 

 

magda j puchalska

Magdalena Jakubowska Puchalska

Flet.  Studia muzyczne ukończyła w 1984 roku w klasie fletu łódzkiej Akademii Muzycznej. Podczas studiów doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich w kraju (Duszniki-Zdrój) oraz we Włoszech (Sermoneta) i Niemczech (Bayreuth). Brała udział w międzynarodowych konkursach fletowych (Mark-Neu-Kirchen, Genewa, Paryż). Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego we Włoszakowicach.

Od ukończenia studiów jest pierwszą flecistką Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Często koncertuje jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną (koncerty abonamentowe i zagraniczne – Austria) i Orkiestrą Kameralną (radiowe koncerty „Live” m.in. pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka) oraz jako kameralistka (m.in. z „Ars Iuvenum”) w kraju i za granicą (Austria, Białoruś).

Od 1999 prowadzi klasę fletu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, której absolwentki z powodzeniem podejmują naukę na wyższych uczelniach muzycznych w kraju i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania). Uczniowie Magdaleny Jakubowskiej-Puchalskiej wielokrotnie zdobywali laury na ogólnopolskich konkursach fletowych.

 

 

 

 

Marius Balcytis

 Marius Balčytis

 Puzon.  Jest absolwentem Litewskiej Akademii Muzycznej w roku 1994. Studia magisterskie kontynuował w Akademii  Muzycznej w Malmö (1995-1997) z Prof. Jan Mortensen i Per Kristian Svensen, a także Jay Friedman i Michael Mulcahy w  Chicago (1999 ) .Jest laureatem dwóch konkursów krajowych młodych wykonawców (1985,1987), Yamaha Konkurs (1994).  Od 1993 roku pracuje w Litewskiej Orkiestry Symfonicznej Narodowej (LNSO). Jako solista występował z LNSO, Lithuanian  Chamber Orchestra, Klaipėda Chamber Orchestra, Riga Wind Orchestra, „TRIMITAS“ Wind Orchestra,and the Guard of  Honour Orchestra. W 1998 roku założył zespół dęty „Vilniaus Brass“, którego liderem jest do dzisiaj. Od 2002 roku  współpracuje z zespołem „Gaida”. Wykłada w M.K.Čiurlionis School of Art and Lithuanian Academy of Music and Theatre.

 

S Bielski Sławomir Bielski 

Ukończone studia magisterskie klarnetowe na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie filia w Białymstoku.

Studia saksofonowe  i podyplomowe ukończył w klasie saksofonu dr. Dariusza Samóla w Akademii Muzycznej im. I. J.  Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał nauki u Wildy Zumwalda i Patricka Meighana. Uczestniczył w szeregu kursów metodycznych i  mistrzowskich prowadzonych przez Eda Bogarda, Jean Marie Londeix , Josepha Wytko, Claude Delangle. Koncertował w Rosji i  Chorwacji, a także w ramach kolejnych edycji saksofonowych Pomorskiego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Nowej Soli,  Korzuchowie. Od roku 1992 prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

           

 

 

Paweł wróblewski Paweł Wróblewski

 Trąbka Jest laureatem II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie (2009); III Nagrody na  Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach (2010); III Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy  w Kaliszu. W 2013 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie dr hab. Benedykta Matusika. Podczas studiów  wystąpił jako solista z towarzyszeniem Orkiestry kameralnej Akademii Muzycznej w Krakowie, wykonując Koncert Es – dur J. K. J.  Nerudy oraz Koncert Es – dur J. Haydna.
Swoje umiejętności doskonalił na kursach prowadzonych przez wybitnych solistów i pedagogów: Tobias Fueller, Richard Giangiulio,  Manfred Bokschweiger, Gabor Boldoczki, Jeroen Berwaerts oraz Horvath Bence. Współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną  Sopot, prowadzoną przez Wojciecha Rajskiego. Od 2012 jest pierwszym trębaczem Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w  Warszawie. Współpracuje z wieloma wybitnymi dyrygentami , są wśród nich : Valery Gergiev, Carlo Montanaro, Andriy Yurkevych,  Gabriel Chmura.

 

Zdjęcie zamaryka

 Łukasz Zamaryka

Perkusja.W 2007 roku ukończył studia w Katedrze Perkusji Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Mariana  Rapczewskiego, prof. Edwarda Iwickiego i prof. Jacka Woty. Umiejętności swoje doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych  przez światowej sławy muzyków m. in. Johna Becka, Katarzynę Myćkę, Davida Friedmana. Już w trakcie studiów współpracował z  Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią  Krakowską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Koncertował m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii,  Kuwejcie, Rosji, Niemczech. Od roku 2008 jest perkusistą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz nauczycielem w klasie perkusji Zespołu  Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 Współpraca i patroni medialni

 

RadioBiałystok      YAMAHA_czarne_na_bialymPage1rmfClassic

 

 

 

 

 

 

LogoCKIRsuprasl