KADRA

 

Dyrygent

 

lossAndrea Loss – ukończył Konserwatorium w Udine (klarnet) i studiował dyrygenturę u Jana Cober (NL), Ronald Johnson (USA), Felix Hauswirth (CH), Izaak Karabtchevsky (BR), Diego Dini Ciacci (I) a także instrumentacjię, harmonię, kompozycję i śpiew.Dyrygował orkiestrami dętymi we Włoszech, w Europie i USA.

Jest głównym dyrygentem „Orchestra di fiati Rosmini ” (I), Orkiestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I), Orchestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I) , Banda cittadina Peschiera del Garda (I), Corpo bandistico di Lizzana (I) i jest nauczycielem i dyrektor artystyczny ISEB (Wind Band European Institute).

 

 


Pedagodzy prowadzący warsztaty:

 

 

 

loss Andrea Loss

 Klarnet.

 

 

 

 

 

Bernard NiezgodaBernard Niezgoda

Trąbka. W 2019 r. ukończył studia w klasie trąbki mgra Mariusza Niepiekło w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku (dyplom z wyróżnieniem). Współpracował z wieloma zespołami w polsce, m.in. Filharmonia Narodowa, Opera i Filharmonia Podlaska, Filatura di Musica, Zespół Muzyki Dawnej Diletto czy Polska Orkiestra XVIII wieku. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich międzynarodowych kursach, w których miał okazję zdobywać wiedzę od takich artystów jak m.in.: Guy Touvron, Paul Archibald, Nicholas Thompson, Krzysztof Bednarczyk, Tomasz Ślusarczyk.

 

 

 

     

 

                                          

foto Luca  Neccia

Luca Neccia

Obój, fagot Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.

Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.

W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).

Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 

 

 

 

 

                                        

 

 

 

 Adam Krzyczkowski Adam Krzyczkowski zdjęcie

 Perkusja. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia wyższe ukończył w  2008 roku na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w klasie st. wykł. Henryka Mikołajczyka. Od roku 2003  współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską na stanowisku: perkusista tutti, a od 2008 jest jej pracownikiem.  Od 2012 nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego  Paderewskiego w Białymstoku. Bierze czynny udział w projektach rozrywkowych i symfonicznych.

 

 

 

 

ewa perkusja

 Ewa Wasilewska-Sawicka 

 Perkusja. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w  klasie perkusji Henryka Mikołajczyka. W 2000 r. utworzyła klasę perkusji w PSM I  st. w Ełku, a od 2005r. jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku,  a uczniowie mają na koncie liczne nagrody zdobyte na przesłuchaniach i  konkursach perkusyjnych . Współpracowała min.  z Operą i Filharmonią  Białostocką, Akademią Teatralną oraz sceną muzyki rozrywkowej jako muzyk  sesyjny. Od wielu lat bierze udział w warsztatach perkusyjnych min. gry na  congach, cajonie oraz klasycznych instrumentach perkusyjnych. Jest  zafascynowana muzyką hiszpańską i kubańską, któr Ewa Sajko – w 2017 roku, z tytułem magistra, ukończyła Uniwersytet Muzyczny w  Białymstoku na wydziale instrumentalno – pedagogicznym. Od września 2018   roku jest nauczycielem perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku.   Bierze udział w licznych projektach i koncertach organizowanych przez Operę i   filharmonię podlaską.  Jej wpływy słychać w nagraniach własnego zespołu.

 

 

 

 

 

 

 Perkusja 

Marcin Jadczak. nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sławek BielskiSławomir Bielski

 Saksofon. Ukończone studia magisterskie klarnetowe na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie filia w Białymstoku.

Studia saksofonowe  i podyplomowe ukończył w klasie saksofonu dr. Dariusza Samóla w Akademii Muzycznej im. I. J.  Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał nauki u Wildy Zumwalda i Patricka Meighana. Uczestniczył w szeregu kursów metodycznych i  mistrzowskich prowadzonych przez Eda Bogarda, Jean Marie Londeix , Josepha Wytko, Claude Delangle. Koncertował w Rosji i  Chorwacji, a także w ramach kolejnych edycji saksofonowych Pomorskiego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Nowej Soli,  Korzuchowie. Od roku 1992 prowadzi klasę saksofonu w Zespole

 

 

 

 

photo artur nowicki

 Artur Nowicki

 Waltornia. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z  wieloletnim stażem pracy pedagogicznej. Prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Stale podnosi swoje  kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach organizowanych na terenie kraju i zagranicą.  Współorganizator i organizator licznych seminariów (fletowe, obojowe, fagotowe, trąbkowe, waltorniowe, perkusyjne…). Kierownik sekcji  instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusji. Waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Z orkiestrą OiFP koncertował w większości krajów europejskich i Chinach.

 

 

Magda NowickaMagdalena Nowicka

Flet. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina Filię w Białymstoku w klasie fletu prof. Krystyny Gołaszewskiej oraz zarządzanie oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym z 25-letnim stażem, od 2007 roku pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów dętych. Od lat pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Ostrołęce, Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 2 oraz Młodzieżowym Domu Kultury w
Białymstoku. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym oraz zdobywają stypendia artystyczne. Stale doskonali swoje umiejętności i podnosi kwalifikacje pod okiem wybitnych polskich oraz światowej klasy flecistów oraz specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki.

 

 

 

 

RRafał Broneckiafał Bronecki

 PUZON, TUBA, EUPHONIUM, SAXHORN. Rodowity białostoczanin swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako uczeń PSM 1 st. w klasie skrzypiec. Edukację kontynuował w PSM 2 st. w klasie puzonu, a następnie na Filii Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Białymstoku.‌W czasie studiów czynnie wspomagał orkiestry dęte z Jasionówki oraz Suchowoli. Dzięki doświadczeniom tam zdobytym po studiach udanie rozpoczął pracę jako instruktor puzonu i tuby przy Miejskiej Orkiestrze Dętej w Białymstoku. Od przeszło 15 lat koordynuje tam sekcje dętą blaszaną. Z biegiem lat nawiązał również stałą współpracę z kolejnymi orkiestrami: Sokółką, Mońkami oraz Wasilkowem, kształcąc tam kolejne młode pokolenie „dęciaków”. Z każdą z nich osiągał różne sukcesy na arenie lokalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. ‌Jednocześnie ciągle jest czynnym muzykiem – puzonistą. Posiada doświadczenie w wykonywaniu różnych stylów muzyki: klasyki, swingu, latino, bluesa, folku czy rocka. Uczestniczył wielu projektach i nagraniach. Czynnie współtworzy oraz wspomaga różne formacje muzyki głównie rozrywkowej.

 

 

ewa pawłowska1Ewa Pawłowska.

Wioloczela. Kontrabas.

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie ( dyplom z wyróżnieniem w 2007 roku w klasie ad. Adama Klocka)

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu oraz Międzynarodowego Konkursu im. Leosa Janacka w Brnie ( w kategorii kwartetów smyczkowych).
Warsztat orkiestrowy doskonaliła m. in. podczas kursów i tras koncertowych z Young Musicians International Symphony Orchestra ( obecnie pod nazwą ESYO), które prowadził Igor Coretti- Kuret.
Obecnie realizuje swoją pasję muzyczną ucząc w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz grając w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.