karina komanderaKarina Komendera

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu (2006), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Pawła Skrzypka (2011) oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2012). Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA.

 

W 2010 roku zadebiutowała jako solistka na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u Grahama Scotta/Royal Collage of Music/, Thomasa Hechta/Singapore Collage of Art/, Johna Perry`ego/Julliard Collage of Art/, Jorgena Larsena, Kevina Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczka Festiwali i Kursów Interpretacji m.in. Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie i Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim, GCPI w Nevada City.

W latach 2010-2014 wykładowca Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie i kierownik muzyczny Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka, pracuje na stanowisku asystenta w klasach fortepianu i kameralistyki/akompaniator klas saksofonu, klarnetu i perkusji/ Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale w Białymstoku. Oficjalny akompaniator na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS 2016.

 

 

 

Barbara Dębowska-Łajewska

Ukończyła z wyróżnieniem kameralistykę w klasie Jerzego Marchwińskiego oraz fortepian w klasie Jerzego Romaniuka i Ramiro Sanijnes’a na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Doskonaliła swój warsztat pianistyczny w kraju i za granicą (USA) pod okiem wybitnych pianistów. Została laureatką wielu konkursów kameralnych oraz pianistycznych. Jako solistka wystąpiła kilkakrotnie z recitalami chopinowskimi w Żelazowej Woli oraz z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. Współpracowała z „Piwnicą artystyczną” W. Warskiej i A. Kurylewicza w Warszawie. Zdobyła szereg nagród w roli pianisty akompaniatora podczas konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Prowadzi działalność dydaktyczną jako pedagog w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku oraz wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

 

M wilukMagdalena Wiluk

Jest absolwentką klasy fortepianu prof. A. Szwengier w Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. L. Kota. Pracowała jako akompaniator w PSM I i II st. w Łomży, obecnie pracuje jako pedagog i akompaniator w PSM I stopnia w Bielsku Podlaskim oraz Zespole Szkół Muzycznych im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku. Od 2014 roku regularnie współpracuje z Fundacją „Teraz Muzyka”. Wraz ze skrzypkiem Romanem Zielińskim tworzy duet skrzypcowo-fortepianowy, koncertujący na terenie całego regionu podlaskiego.