Ecesu Sertesen 2023

Ecesu Sertesen- klarnecistka

W 2008 roku rozpoczęła pracę jako pierwszy klarnet w Stambule State Opera and Ballet
Orkiestra. W 2012 roku, po prawykonaniu koncertu Fazıl Say – Hayyam Clarinet Concerto przez Sabine Meyer, wystąpiła z tym utworem w Eskişehir. Wykonała turecką premierę Hasan Niyazi Tura – Clarinet Concerto. Została zaproszona na 40th Jazz Days in Germany, Freiburg, w dniach 24, 25 i 26 kwietnia 2014 i wykonała tam koncert klarnetowy Hasana Niyazi Tury i Leonarda Bernsteina “Prelude, Fugue and The Riffs” z Mittelsachsischen Philharmonie Orchestra pod
batutą Raoula Gruneisa, w koncercie „Classic meeting with Jazz”. W grudniu 2015 roku została zaproszona do Hong Kong Festival Wind Orchestra, aby dać koncert jako artysta Buffet Crampon i tam wykonała koncert klarnetowy Hasana
Niyazi Tura ze swoją orkiestrą dętą; potem wraz z Tomem – Lee przeprowadziła kurs mistrzowski.
W sierpniu 2016 była jurorem w konkursie klarnetowym BUFFET CRAMPON na Tajwanie i tam też dała recital i trzy lekcje mistrzowskie w Taipei, Tacihung i Kaohsiung. W 2017 wystąpiła z wielkim sukcesem z recitalem w Buffet Crampon New York Showroom. Wykonała Fazil Say „Khayyam” z Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt pod batutą Howarda Griffitsa w Niemczech wykonując trzy solowe koncerty we Frankfurcie nad Odrą, Poczdamie i Brandenburgii.
We wrześniu 2018 wykonała Max Bruch Clarinet & Viola Double Concerto z Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Wiedniu pod dyrekcją Howarda Griffithsa. Płyta z koncertem została wydana przez firmę Sony Classical. Partnerem na tym albumie była młoda utalentowana altowiolistka Kyoungmin Park, z Berliner Philarmoniker
Projekt ten poparła fundacja Orpheum, która wspiera młode talenty na światowych scenach. Płyta została wydana w październiku 2019 roku.
Ecesu Sertesen została wybrana do jury prestiżowego 5. Międzynarodowego Konkursu klarnetowego im. Jacquesa Lancelota.
Ecesu Sertesen została zaproszona do Katowic w sierpniu 2021, gdzie prowadziła kurs mistrzowski i zagrała pięć koncertów jako artysta Buffet Crampon.
Prowadziła kursy mistrzowskie i koncerty w Gdańsku i Domazlicach w Czechach w 2022.
Zagrała koncert inaugurujący XI Europejski Kongres Klarnetowy w Krakowie w 2022, i prowadziła tam również kursy mistrzowskie.
Równolegle z pracą solową i karierą kameralistki, pracuje jako pierwszy klarnet w Państwowej Operze i Orkiestrze Baletowej w Stambule.
Ecesu Sertesen jest oficjalnym artystą marki Buffet Crampon.