OFICJALNI AKOMPANIATORZY KONKURSU

Digital StillCameraRadana Foltýnová (1976). Pianistka, absolwent Konserwatorium w Ostrawie i Prague Academy of Arts gdzie studiowała  pod  kierunkiem M. Toaderová.

Podczas studiów uczestniczyła w kilku krajowych i międzynarodowych konkursach

1993 Konkursu Pianistyczny Smetana Piano Competition in Hradec Králové, (2-ga nagroda – laureat),

1994 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Kill- International Piano Competition in Kill, Szwecji (czwarta nagroda – laureat),

1998 Konkurs: Janáček Piano in Brno, Republika Czeska (druga nagrodA  – laureat i nagroda za najlepszą interpretację  Janáček).

Obecnie jest adiunkem na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Ostrawie.

Jest poszukiwanym muzykiem kameralnym i współpracuje zarówno z solistami grającymi na instrumentach smyczkowych jak i dętych. Występuje jako solistka z czołowymi orkiestrami czeskimi, daje recitale solowe i kameralne w Czechach i za granicą (Austria, Polska, Słowacja i Szwecja) oraz nagrywa dla Czeskiego Radia i Telewizji.


 

karina komanderaKarina Komendera. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i IIst. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu (2006), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Pawła Skrzypka (2011) oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2012). Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA.

W 2010 roku zadebiutowała jako solistka na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u Grahama Scotta/Royal Collage of Music/, Thomasa Hechta/Singapore Collage of Art/, Johna Perry`ego/Julliard Collage of Art/, Jorgena Larsena, Kevina Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczka Festiwali i Kursów Interpretacji m.in. Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie i Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim, GCPI w Nevada City.

W latach 2010-2014 wykładowca Zespołu Szkół Muzycznych F. Chopina w Warszawie i kierownik muzyczny Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej.Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka, pracuje na stanowisku asystenta w klasach fortepianu i kameralistyki/akompaniator klas saksofonu, klarnetu i perkusji/ Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale w Białymstoku.