logoWOWBEZPŁATNE – II ZIMOWE WARSZTATY ORKIESTROWE!!!

Po raz drugi w Białymstoku w dniach 11-15 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego odbędą się Zimowe Warsztaty Orkiestrowe „WOW” – Winter Orchestra Workshop. Współorganizatorem warsztatów jest Zespół Szkół Muzycznych i Stowarzyszenie Pro Musica.

Zimowe warsztaty orkiestrowe mają na celu stworzenie orkiestry dętej z uczniów Zespołu Szkół Muzycznych, popularyzację gry na instrumentach dętych i perkusyjnych w środowisku Białegostoku i województwa podlaskiego.

Warsztaty poprowadzi znany włoski dyrygent Andrea Loss. Próby w sekcjach będą prowadzone przez najlepszych białostockich profesorów z bogatym osobistym doświadczeniem w poszczególnych instrumentach.

Młodzi muzycy przez 5 dni będą bardzo intensywnie szkolić umiejętności na profesjonalnym poziomie i stworzą prawie 100-osobową orkiestrę dętą. Warsztaty zakończą się Koncertem Finałowym 15 lutego 2016 o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.

 

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Miasta Białegostoku 

Print

 

 

 

 

 

 

Do pobrania:

REGULAMIN WOW 2016

WOW_rozkład 2016


Repertuar:

plakatBIALYSTOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dyrygent

 

lossAndrea Loss – ukończył Konserwatorium w Udine (klarnet) i studiował dyrygenturę u Jana Cober (NL), Ronald Johnson (USA), Felix Hauswirth (CH), Izaak Karabtchevsky (BR), Diego Dini Ciacci (I) a także instrumentacjię, harmonię, kompozycję i śpiew.Dyrygował orkiestrami dętymi we Włoszech, w Europie i USA.

Jest głównym dyrygentem „Orchestra di fiati Rosmini ” (I), Orkiestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I), Orchestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I) , Banda cittadina Peschiera del Garda (I), Corpo bandistico di Lizzana (I) i jest nauczycielem i dyrektor artystyczny ISEB (Wind Band European Institute).

 

 


Pedagodzy prowadzący warsztaty:

 

 

Magdalena Jakubowska-Puchalska

magda j puchalskaFlet.  Studia muzyczne ukończyła w 1984 roku w klasie fletu łódzkiej Akademii Muzycznej. Podczas studiów doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich w kraju (Duszniki-Zdrój) oraz we Włoszech (Sermoneta) i Niemczech (Bayreuth). Brała udział w międzynarodowych konkursach fletowych (Mark-Neu-Kirchen, Genewa, Paryż). Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego we Włoszakowicach.

Od ukończenia studiów jest pierwszą flecistką Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Często koncertuje jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną (koncerty abonamentowe i zagraniczne – Austria) i Orkiestrą Kameralną (radiowe koncerty „Live” m.in. pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka) oraz jako kameralistka (m.in. z „Ars Iuvenum”) w kraju i za granicą (Austria, Białoruś).

Od 1999 prowadzi klasę fletu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, której absolwentki z powodzeniem podejmują naukę na wyższych uczelniach muzycznych w kraju i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania). Uczniowie Magdaleny Jakubowskiej-Puchalskiej wielokrotnie zdobywali laury na ogólnopolskich konkursach fletowych.

 

 

 

Grzegorz Puchalski Grzegorz Puchalski

Klarnet. Klarnecista Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Absolwent – Państwowej Szkoły Muzycznej II st. i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pierwszy klarnecista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Białostockiej, koncertował z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. W latach 1985-88 był członkiem Białostockiego Kwintetu Klarnetów. Założyciel i kierownikiem artystycznym zespołu kameralnego „Ars Iuvenum”, z którym występuje w kraju i za granicą (Austria, Białoruś).W lipcu 1992 roku odbył mistrzowski kurs klarnetowy w Wiedeńskim Konserwatorium,  brał udział kilkakrotnie w klasach mistrzowskich  prowadzonych przez wybitnych europejskich klarnecistów w ramach corocznych Festiwali Klarnetowych w Krakowie.W listopadzie 1994 roku klarnecista dokonał solowych nagrań w studio Radia Białystok.Od 1999 roku pełnił funkcję kierownika grupy klarnetów, a w styczniu 2004 roku został powołany na stanowisko kierownika grupy instrumentów dętych drewnianych Orkiestry Filharmonii Białostockiej.W czerwcu 2010 roku otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku za całokształt dotychczasowej działalności w dziedzinie muzyki. Prowadzi  klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, a od 1998 roku pełni jednocześnie obowiązki wicedyrektora tej placówki do spraw Państwowej Szkoły Muzycznej II st. W 2011 roku przez trzy miesiące sprawował funkcję p.o. Dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej.Posiada odznakę „Zasłużony działacz kultury” (2002) oraz Srebrny Krzyż Zasługi (2014).

 

TomasT.Witekz Witek
Trąbka. Ukończył Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina w Warszawie 1993-1995 wydzial instrumentalny-klasa trąbki oraz AMFC w Warszawie Filia w Białymstoku /1995-1998 wydział instrumentalno-pedagogiczny, klasa trąbki.

Pracuje w Opera i Filharmonia Podlaska od roku 1995 na stanowisku I-ego trębacza. Od roku 1996 nauczyciel trąbki w Zespole Szkół Muzycznych im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku .W roku 2005 założyciel i prowadzący Big-Band ZSM w Białymstoku.Od 2006 wykładowca na temat zespołów kameralnych Big-Band na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina filia w Białymstoku, W roku 2007 trębacz show-band na statku Insignia-Oceania Cruises.

Ma na swoim koncie koncerty i udział w różnych projektach muzyczno-estradowych / Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Francja, Litwa, Łotwa, Rosja , Chiny, Egipt, Brazylia, Argentyna…/

tel.  606 119 927
tomaszwitek@interia.pl

 

 

 

 

Misiukiewicz Paweł 

pawel misiukiewicz

Trąbka. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku w klasie trąbki Bogdana Chorosińskiego, kontynuował naukę w Akademii Muzycznej w Warszawie Filia w Białymstoku w klasie trąbki profesora Mariusza Niepiekło. W roku 2003 uzyskał dyplom o specjalności: muzyk instrumentalista – trąbka.

Paweł Misiukiewicz od 2001 roku współpracuje z Filharmonią w Białymstoku, Lublinie, Olsztynie oraz z Orchestra della Svizzera Italiana (Lugano,Szwajcaria) grając z w/w orkiestrami. Ma w swoim repertuarze zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową jak i folklorystyczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

foto Luca  Neccia

Luca Neccia

Obój. Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.

Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.

W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).

Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

Magda Pogorzelska

Magdalena Pogorzelska

Obój. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku w klasie oboju Sylwestra Soboli. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Stanisława Malikowskiego, Jerzego Kotyczkę, Tomasz Miczkę.

W latach 2005-2014 pracowała na stanowisku I oboju w Filharmonii Kameralnej w Łomży współpracując z wieloma znakomitymi dyrygentami, m.in. Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Józef Wiłkomirski, Krzysztof Urbański.  W swoim dorobku ma też współpracę z rożnymi instytucjami artystycznymi takimi jak Opera i Filharmonia Podlaska, South Florida Symphony, Teatr Dramatyczny w Białymstoku i wiele innych.

Od 2005 prowadzi klasę oboju w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, jej uczniowie mają na koncie nagrody zdobyte na konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

 

 

 

                                          

 

109434_magdalena_kania (1)

Magdalena Kania

Fagot. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (klasa prof. Z. Tlatlika).
Doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. F. Essmanna, M. Barańskiego, T. Miczki, W. Orawca.
W latach 1997-2004 była pierwszą fagocistką Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Obecnie zajmuje stanowisko pierwszej fagocistki Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
oraz jest nauczycielem nauki gry na fagocie w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 

Zdjęcie zamaryka

 Łukasz Zamaryka

Perkusja.W 2007 roku ukończył studia w Katedrze Perkusji Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego, prof. Edwarda Iwickiego i prof. Jacka Woty. Umiejętności swoje doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy muzyków m. in. Johna Becka, Katarzynę Myćkę, Davida Friedmana. Już w trakcie studiów współpracował z Filharmonią Poznańską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Koncertował m. in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Kuwejcie, Rosji, Niemczech. Od roku 2008 jest perkusistą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz nauczycielem w klasie perkusji Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

                                             

 

Ewelina GóraEwelina Młynek

Perkusja. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie perkusji Bogdana Lauksa. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie perkusji Henryka Mikołajczyka. Swoją edukację muzyczną kontynuowała w Conservatoire de Strasbourg we Francji pod okiem Emmanuela Sejourne. Współpracowała m. in. z Pan-European Philharmonia, Filharmonią Narodową, Operą i Filharmonią Podlaską, Suwalską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Siedlce, zespołem muzyki dawnej „Diletto”.Uczestniczyła w licznych warsztatach perkusyjnych prowadzonych przez takich perkusistów jak m.in. David Friedmann, T. Adam Blackstock, Victor Mendoza, Rainer Seegers, Franz Schindlbeck, Denis Riedinger, Stephan Fougeroux.Obecnie nauczyciel gry na perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 Adam Krzyczkowski Adam Krzyczkowski zdjęcie

 Perkusja. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia wyższe ukończył w  2008 roku na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w klasie st. wykł. Henryka Mikołajczyka. Od roku 2003  współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską na stanowisku: perkusista tutti, a od 2008 jest jej pracownikiem.  Od 2012 nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego  Paderewskiego w Białymstoku. Bierze czynny udział w projektach rozrywkowych i symfonicznych.

 

 

 

 

ewa perkusja

 Ewa Wasilewska-Sawicka 

 Perkusja. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w  klasie perkusji Henryka Mikołajczyka. W 2000 r. utworzyła klasę perkusji w PSM I  st. w Ełku, a od 2005r. jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku,  a uczniowie mają na koncie liczne nagrody zdobyte na przesłuchaniach i  konkursach perkusyjnych . Współpracowała min.  z Operą i Filharmonią  Białostocką, Akademią Teatralną oraz sceną muzyki rozrywkowej jako muzyk  sesyjny. Od wielu lat bierze udział w warsztatach perkusyjnych min. gry na  congach, cajonie oraz klasycznych instrumentach perkusyjnych. Jest  zafascynowana muzyką hiszpańską i kubańską, której wpływy słychać w nagraniach własnego zespołu.

 

 


Sławek BielskiSławomir Bielski

 Saksofon. Ukończone studia magisterskie klarnetowe na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie filia w Białymstoku.

 Studia saksofonowe  i podyplomowe ukończył w klasie saksofonu dr. Dariusza Samóla w Akademii Muzycznej im. I. J.  Paderewskiego w Poznaniu. Pobierał nauki u Wildy Zumwalda i Patricka Meighana. Uczestniczył w szeregu kursów metodycznych i  mistrzowskich prowadzonych przez Eda Bogarda, Jean Marie Londeix , Josepha Wytko, Claude Delangle. Koncertował w Rosji i  Chorwacji, a także w ramach kolejnych edycji saksofonowych Pomorskiego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Nowej Soli,  Korzuchowie. Od roku 1992 prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

photo artur nowicki

 Artur Nowicki

 Waltornia. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z  wieloletnim stażem pracy pedagogicznej. Prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Stale podnosi swoje  kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach organizowanych na terenie kraju i zagranicą.  Współorganizator i organizator licznych seminariów (fletowe, obojowe, fagotowe, trąbkowe, waltorniowe, perkusyjne…). Kierownik sekcji  instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusji. Waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Z orkiestrą OiFP koncertował w większości krajów europejskich i Chinach.

 

 

 

Tomasz Czekała

 Tomasz Czekała. 

Waltornia. Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Mieczysława Korcza ukończył w roku 1991. Obecnie pracuje jako pierwszy waltornista w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, z którą wielokrotnie koncertował jako solista, a także dokonał wielu nagrań płytowych. W roku 1987 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Szkół Średnich w Koszalinie. Od wielu lat wraz z kwintetem dętym „Senza Battuta” koncertował na polskich scenach i dokonał nagrań radiowych, a w roku 2001 wydał płytę CD. Tomasz Czekała od lat współpracuje z wieloma zespołami orkiestrowymi ( National India Symfonic Orchestra,  Filharonia Śląska, Filharmonia Lubelska, Filharmonia Olsztyńska, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Orkiestra Radiowa i wiele innych) zarówno symfonicznymi jak i kameralnymi, z którymi występował na scenach krajowych i zagranicznych, a także dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Od 1992 r. prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku i na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku.

 

 

 

 

Ewa Łoś  Ewa Łoś.

Wiolonczela. Ukończyła studia muzyczne na AMFC w Warszawie Filia w Białymstoku w 1983 r. w klasie prof. Andrzeja Zielińskiego.  Dokształcała się na letnich kursach w Salzburgu u Prof. Daniela Szafrana.

Od 35 lat jest wiolonczelistką w orkiestrze Filharmonii Białostockiej obecnie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od 32 lat uczy w ZSM w  Białymstoku.

 

 

 

kamil łomasko kontrabas

Kamil Łomasko. 

Kontrabas. Ukończył z wyróżnieniem studia na  Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie,  w klasie kontrabasu prof. Leszka  Sokołowskiego.  Laureat  nagród i wyróżnień na  konkursach kontrabasowych: II  nagroda na  Ogólnopolskim  Przesłuchaniu Uczniów Klas  Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół  Muzycznych II Stopnia  w Elblągu. Wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie  Kontrabasowym im. A. B. Ciechańskiego w Poznaniu,  wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym  w Łodzi, wyróżnienie na Konkursie Osobowości  Kontrabasowych w ramach I Międzynarodowego  Sympozjum Kontrabasowego we Wrocławiu. Stypendysta  Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, stypendium Ministra  Kultury i Sztuki. Występował jako solista z orkiestrą  „Concerto Avenna” w Warszawie, orkiestrą Opery  i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz Suwalską  Orkiestrą Kameralną. P, koncertował w Muzeum I.J. Paderewskiego (Łazienki Królewskie) w Warszawie, w Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie. Uczestniczył w Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatach Muzycznych w Szczecinie. Brał udział w mistrzowskich kursach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Janowcu, Łańcucie i w Białymstoku. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz z orkiestrą „Sinfonia Varsovia”. Jako kameralista gra w duecie z pianistką ad. dr Olgą Anikiej, występując w Polsce i za granicą. W latach 2013-2014 prowadził zajęcia z kameralistyki i studiów orkiestrowych w ramach Warsztatów Orkiestrowych i Kameralnych „MUZYKA NASZYCH CZASÓW” w Inowrocławiu. Jest członkiem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, kontrabasista – I głos. Adiunkt, doktor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku.  . Nauczyciel klasy kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

 

 

Ryszard WolickiRyszard Wolicki

Kontrabas. Pierwszy kontrabasista Opery i Filharmonii Podlaskiej, od 1986 roku pełni funkcję kierownika grupy kontrabasów. Od 30 lat jest również zatrudniony w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, obecnie  na stanowisku nauczyciela dyplomowanego. W tym okresie uczniowie pracujący pod jego kierunkiem wielokrotnie odnosili sukcesy i zostawali laureatami ogólnopolskich i makroregionalnych konkursów i przesłuchań kontrabasowych, zajmując czołowe miejsca. Przez wiele lat pracował także  jako wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku prowadząc klasę kontrabasu a także zajęcia ze studiów orkiestrowych i kameralistyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojciech Rolek tuba Tuba, Puzon, Euphonium, Saxhorn.

Wojciech Rolek. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie tuby Jakuba Urbańczyka. W ramach programu Sokrates – Erasmus odbył semestr w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt am Main w klasie Siegfrieda Junga. Został laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”. Od 2007 roku jest tubistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest nauczycielem w klasie tuby i sakshornu w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Od 2013 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku, ucząc w klasie tuby oraz prowadząc zespoły kameralne.

 

 

Aldona Poczwardowska Harfa

Aldona Poczwardowska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dokształcała się na licznych kursach harfowych.
Już w trakcie studiów została pierwszą harfistką Filharmonii Poznańskiej, a od 1999r. pracuje na stanowisku pierwszej harfistki w Orkiestrze Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Współpracuje z większością polskich orkiestr filharmonicznych i operowych oraz z Narodową Filharmonią Litwy.
Występuje jako solistka i kameralistka.
Od 2000r. prowadzi klasę harfy i muzyki kameralnej w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

 

 

 

 

 

Fortepian – Leszek Kot

Pianista, kameralista i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Stefańskiego i klasie muzyki kameralnej prof. Barbary Halskiej. Podczas nauki pobierał również lekcje u prof. Jerzego Żurawlewa i Kajetana Mochtaka. Uczestniczył w Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Zurychu prowadzonym przez Rudolpha Buchbindera. Występował w kraju i zagranicą, m.in. w Finlandii, Niemczech, na Białorusi, w Słowacji i w Szwajcarii. Nagrywał dla Polskiego Radia. Od 18 lat jest członkiem białostockiego zespołu kameralnego Ars Iuvenum założonego i kierowanego przez I klarnecistę Filharmonii Białostockiej – Grzegorza Puchalskiego. Jako kameralista występował m.in. z Andrzejem Hiolskim, Romanem Węgrzynem, Zbigniewem Koźlikiem. Towarzyszył również solistom w krajowych i międzynarodowych konkursach instrumentalistów.

Jako solista grał z orkiestrami pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego, Bogusława Kręgielewskiego i Wojciecha Szalińskiego. Od roku 1980 pracuje w Filii AMFC w Białymstoku kolejno jako asystent i adiunkt w klasach fortepianu prof. Juliusza Borzyma i prof. Witalisa Raczkiewicza. Od 1977 roku jest także pedagogiem w szkolnictwie średnim w Warszawie, a od 1986 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Białymstoku, w którym prowadzi klasy fortepianu i muzyki kameralnej. Wykształcił liczne grono absolwentów pracujących jako kameraliści, akompaniatorzy i pedagodzy w kraju i zagranicą. Interesuje się współczesnymi nurtami w interpretacji wiążących odtwórstwo muzyczne z wiedzą naukową na temat dawnych praktyk wykonawczych. W kwietniu 2004 roku w wyniku przewodu przeprowadzonego przez Radę Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Akademii im. F. Chopina w Warszawie otrzymał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej.

 

Koncert Galowy w Różanymstoku:

plakatROZANYSTOK (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Współpraca I Patronat Medialny :

IIC-colore-varsavia

                                                             Gmina   Dąbrowa     Białostocka

herb krzywe

 

 

RadioBiałystok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo kurier

Logo Telewizja Białystok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BialystokOnline

 

 

 

 

 

 

 


Współpraca redakcyjna

rmfClassic

 


Współpraca

 

 


Fotografia: Krzysztof Borowski mkborowskiczarne