KADRA
Dyrygent
Andrea Loss – ukończył Konserwatorium w Udine (klarnet) i studiował dyrygenturę u Jana Cober (NL), Ronald Johnson (USA), Felix Hauswirth (CH), Izaak Karabtchevsky (BR), Diego Dini Ciacci (I) a także instrumentacjię, harmonię, kompozycję i śpiew.Dyrygował orkiestrami dętymi we Włoszech, w Europie i USA.
Jest głównym dyrygentem „Orchestra di fiati Rosmini ” (I), Orkiestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I), Orchestra di Fiati della Provincia di Vicenza (I) , Banda cittadina Peschiera del Garda (I), Corpo bandistico di Lizzana (I) Jest dyrektorem artystycznym ISEB (Wind Band European Institute).
Pedagodzy prowadzący warsztaty:
KLARNET: Andrea Loss
OBÓJ, FAGOT : Luca Neccia
Rozpoczął edukację muzyczną w 1984 roku w Conservatorio di Musica ”Licinio Refice” (Włochy) pod kierunkiem B. Incagnoli, a następnie kontynuował naukę w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie (klasa A. Loppi). Doskonalił umiejętności pod okiem A.Negroni (I oboista w Teatro La Scala). Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Austrii (organizowanych przez Wiener Philharmoniker) i we Włoszech.
Współpracował m.in. z Orchestra Filarmonica del Friuli, Orchestra Filarmonica di Santa Cecilia (Włochy). Koncertował (jako solista) w Polsce, we Włoszech, Niemczech, jak również na Cyprze.
W latach 1998 – 2000 był członkiem Cyprus State Chamber Orchestra. Jest współzałożycielem i członkiem oktetu Orchestra di Otto, z którym nagrał płytę w ramach obchodów 250-lecia urodzin W. A. Mozarta (2006).
Od 2000 roku jest pierwszym oboistą Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
FLET: Alenka Zupan (Słowenia)
Magdalena Nowicka. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina Filię w Białymstoku w klasie fletu prof. Krystyny Gołaszewskiej oraz zarządzanie oświatą. Jest nauczycielem dyplomowanym z 25-letnim stażem, od 2007 roku pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów dętych. Od lat pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Ostrołęce, Prywatnej Szkole Muzycznej I st. nr 2 oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym oraz zdobywają stypendia artystyczne. Stale doskonali swoje umiejętności i podnosi kwalifikacje pod okiem wybitnych polskich oraz światowej klasy flecistów oraz specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki.
PUZON, TUBA, EUPHONIUM, SAXHORN: Piotr Kania
Jest absolwentem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie puzonu prof. Juliusza Pietrachowicza.
Występuje jako muzyk orkiestrowy i kameralista. Jest puzonistą w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, z którą nagrał wiele płyt oraz odbył liczne podróże artystyczne po Europie i USA. Od ponad 20 lat zajmuje się również pedagogiką muzyczną. Prowadzi klasę puzonu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Był dyrygentem orkiestry dętej Zespołu Szkół Zawodowych PKP im. inż. Ernesta Malinowskiego w Białymstoku, prowadził sekcję puzonów i tuby w Orkiestrze dętej Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku i w Miejskiej Orkiestrze Dętej Miasta Białystok.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodzieżą także na wakacyjnych kursach muzycznych
WIOLONCZELA, KONTRABAS: Ewa Pawłowska.
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie ( dyplom z wyróżnieniem w 2007 roku w klasie ad. Adama Klocka)
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu oraz Międzynarodowego Konkursu im. Leosa Janacka w Brnie ( w kategorii kwartetów smyczkowych).
Warsztat orkiestrowy doskonaliła m. in. podczas kursów i tras koncertowych z Young Musicians International Symphony Orchestra ( obecnie pod nazwą ESYO), które prowadził Igor Coretti- Kuret.
Obecnie realizuje swoją pasję muzyczną ucząc w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku oraz grając w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.
WALTORNIA : Timea Erdei (Słowenia)
Artur Nowicki. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem pracy pedagogicznej. Prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych kursach, seminariach, warsztatach organizowanych na terenie kraju i zagranicą. Współorganizator i organizator licznych seminariów (fletowe, obojowe, fagotowe, trąbkowe, waltorniowe, perkusyjne…). Kierownik sekcji instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i perkusji. Waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Z orkiestrą OiFP koncertował w większości krajów europejskich i Chinach.
PERKUSJA : Mariusz Mocarski
Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w intensywnych kursach organizowanych w słynnych szkołach perkusyjnych: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. Od roku 2017 wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. W roku 2019 uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka. Gościnny wykładowca Podyplomowych Studiów Orkiestr Dętych UMFC w Warszawie. Muzyk sesyjny, w dorobku ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi szereg gatunków muzycznych. Jego nagrania zdobywały m. in. poziomy Diamentowej i Złotej Płyty w kategorii Pop, Złotej Płyty w kategorii Jazz czy Nominacji do Fryderyka w kategorii Klasyka. Występuje solo, z zespołami kameralnymi oraz z zespołami symfonicznymi. W dorobku kilkanaście prawykonań światowych i europejskich utworów solowych i kameralnych. Równolegle dzieli scenę z artystami z kręgów jazzu i muzyki rozrywkowej. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju oraz za granicą m.in. w USA, Libanie, Indiach i niemalże całej Europie. Jego uczniowie i studenci zdobywali nagrody i wyróżnienia na ponad 60 konkursach perkusyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wykładowca i juror na wielu warsztatach, festiwalach i konferencjach perkusyjnych, często o zasięgu międzynarodowym. Konsultant perkusji przy Centrum Edukacji Artystycznej. W roku 2022 zaproszony przez Departament Szkolnictwa Artystycznego do komisji eksperckiej opracowującej Podstawy Programowe dla klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia.
SAKSOFON: Michał Kalinowski
Saksofonista, aktor scen muzycznych. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina, Państwowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie oraz Państwowego Studium Wokalno- Aktorskiego w Białymstoku. Grał w zespołach prowadzonych przez : Zbigniewa Namysłowskiego (Namysłowski Super Band), Ryszarda Borowskiego ( Big Band Akwarium). Zarejestrował partię saksofonu na kilku płytach m.in. „The Funk to Change”- KEN LEE , „Ocaliłeś Mnie”- Schola Adonai. Laureat festiwali tanecznych Młode Formy w Mrągowie oraz Połczyńskiego Festiwalu Tańca. Wykreował role aktorskie m.in. musicalach : „Prześliczna Wiolonczelistka” reż. Jakub Wocial, „Arka Noemi” reż. Robert Drobniuch.
Prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J.S. Bacha w Grajewie. Od 2022 r. pracuje również w Samorządowej Szkole Muzycznej w Sokółce.
W 2021 r. wystąpił jako jako solista z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, obecnie współpracuje z Operą jako saksofonista w spektaklu „Broadway Dance Club”
Uczestnik międzynarodowych i krajowych warsztatów prowadzonych m.in. przez Jerry Bergonzi, Bob Reynolds (Snarky Puppy), Greg Osby, Alex Terrier, Ari Roland, Bronisław Suchanek, Łukasz Ojdana. Jego główne zainteresowania muzyczne to : jazz, fusion, funk, soul, r’n’b, latin jazz oraz współczesna klasyczna muzyka saksofonowa.
TRĄBKA: Mitja Bobič