Ana Kaličanin Radivojević – to serbska flecistka.
Urodzona i wychowana w Belgradzie, swoje wykształcenie muzyczne zdobyła na Uniwersytecie Muzycznym w Belgradzie pod kierunkiem profesora Ljubišy Jovanović, Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem Barbary Gisler Haase i Waltera Auera oraz Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu pod kierunkiem Erwina Klambauera.
Jest zdobywczynią pierwszych i specjalnych nagród na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Antona Ebersta, Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Ohrid Pearls, Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Young Virtuoso oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Intermusica Winds w Austrii.
Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Emmanuela Pahuda, Kersten McCall, Felixa Renggli, Andreę Lieberknecht, Petera Lukasa Grafa, Michaela Koflera, Philippe’a Bernolda, Michela Debosta i innych.
Ana jest adiunktem w klasie fletu na Uniwersytecie Muzycznym w Belgradzie oraz fletu solo w Orkiestrze Filharmonii w Belgradzie. Ana zajmuje także stanowisko fletu solowego w Orkiestrze Tonkünstler w Wiedniu. Występowała gościnnie z Orkiestrą Concertgebouw w Amsterdamie, Orkiestrą Symfoniczną Hof w Niemczech z dyrygentami takimi jak Zubin Mehta, Siemion Bychkov, Neeme Järvi, Michail Jurowski, Gustavo Gimeno i inni.